IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
          Chrystus w dzisiejszej Ewangelii uczy nas, że można swoje życie rozdać. Aby tak się stało trzeba uczyć się dawać naprawdę, dopóki wystarczy sił.
 

  • uczyć się rozdawać swój czas, mądrze układając  godziny, dni, lata. Umieć  być gotowym, aby oddać czas Bogu i ludziom, których On stawia na naszej drodze. Co więcej, nie tracić czasu dla tych, którzy dobrze sobie radzą w życiu, ale poświęcić go tym, którzy są osamotnieni, pozbawieni ludzkiej życzliwości.
  • uczyć się oddawać  serce, które zawiera w sobie nagromadzone uczucia, delikatność, zrozumienie, ciepło, które to tak bardzo są potrzebne do normalnego życia ludzi. Dobro jakie wypływa z naszego serca, a którym się dzielimy, uszlachetnia nas i innych.
  • uczyć się oddawać rzeczy -  sprzęty, drobiazgi, pieniądze. Kiedy nas już nie będzie, kiedy odejdziemy do Boga, ktoś to  i tak zabierze, wykorzysta, spali, wyrzuci.  Posiadamy coś, by radowało  na  krótki czas. Podzielmy  się z innymi, niech też się cieszą.

            „ Dobry pasterz daje życie swoje…” Pan Bóg chce mieć w Kościele dobrych pasterzy.

Święty Alojzy Orione http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Linki
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia