Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Formacja

„Przyszłyście, aby zostać siostrami, aby poświęcić swe życie Bogu i lepiej Mu służyć. Musicie więc dotrzymać postanowień i nie oglądać się wstecz. Nie wystarczy opuścić świat w dosłownym znaczeniu tego słowa: należy porzucić wszystkie jego troski i żyć na świecie, nie należąc do niego, prowadząc życie święte, ofiarne, pokorne (…)” (Ks. Orione, 4.08.1934 r.).

Formacja początkowa obejmuje trzy etapy:

- przednowicjat  - "czas stopniowego przestawiania się z życia świeckiego na życie w Instytucie" ( por. Konst. PSMC art. 97) 

- nowicjat - "celem nowicjatu jest zapoznanie kandydatek z wymaganiami życia zakonnego, jak również - majac na uwadze doskonalszą miłość - praktyka rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa, posłuszeństwa i miłości, co będzie stanowiło przedmiot ich przyszłej profesji." (por. Konst. PSMC art.107)

- śluby czasowe - "Do was, które złożyłyście śluby zakonne mówię: bądźcie błogosławione! Niech spojrzenie Matki Najświętszej będzie zawsze zwrócone na was, abyście mogły wszędzie, dokąd skierujecie wasze kroki, nieść ducha Bożego, ducha pokoju, radości, wesela, ponieważ musimy służyć Bogu w pełnej radości! (Ks.Orione 8.12.1927r)

 

 

 

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska