Kielce: Niedziela Oriońska w parafii pw. św. Antoniego7 grudnia 2014 r. w parafii pw. Św. Antoniego w Kielcach odbyła się Niedziela Powołaniowa, zorganizowana przez siostry Orionistki z grupy duszpasterstwa młodzieżowo – powołaniowego. Podczas Mszy świętych s. M. Sylwia Bigaj opowiadała parafianom o charyzmacie naszego zgromadzenia i przybliżyła postać ks. Alojzego Orione, natomiast s. M. Tobiasza Bagińska dzieliła się świadectwem swojego powołania zakonnego, które odkryła pracując jako pielęgniarka w Hospicjum onkologicznym w Wołominie. W przygotowanie liturgii włączyły się także s. M. Gracjana Wiśniewska i s. M. Agnieszka Machaj. Wychodząc z kościoła wszyscy chętni mogli zabrać ze sobą obrazek z św. Alojzym Orione i inne drobne gadżety, rozdawane przez siostry. Jednym z etapów Niedzieli Oriońskiej było spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W klimacie radości i dialogu siostry zachęciły młodzież, by stojąc przed życiowymi wyborami dotyczącymi ich przyszłości i miejsca w Kościele wsłuchiwali się uważnie w głos Ducha Świętego. 
Ksiądz Orione powtarzał: „Wystarczy siać, wystarczy siać…”. Żywimy więc nadzieję, że ziarno zasiane w czasie Niedzieli Oriońskiej w Kielcach wyda plon. Jednocześnie pragniemy podziękować ks. proboszczowi Sławomirowi Bigajowi i księżom wikariuszom za gościnne przyjęcie i otwartość na sprawę budzenia nowych powołań zakonnych. Dziękujemy także wszystkim współsiostrom, które wsparły nas duchowo i materialnie w organizacji wyjazdu do Kielc. Deo gratias! 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia