Koło: Boże Narodzenie w DPSWieczorem 24 grudnia w Domu Pomocy Społecznej sióstr Orionistek w Kole do wigilijnej wieczerzy zasiedli mieszkańcy Domu oraz ci, którzy na co dzień towarzyszą im, zastępując rodzinę. Obecni byli duszpasterze: ks. proboszcz Władysław Waszak, ks. kapelan Damian Bułakowski, siostry Orionistki i pracownicy. Po odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Dzieciątka w Betlejem życzenia złożyli dyrektor Domu - s. M. Santa Krupa i ksiądz kapelan, a następnie wszyscy połamali się tradycyjnym opłatkiem. O godz. 21.00 w kaplicy odprawiona została pasterka. Wcześniej, 17 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników DPS, którzy wigilijny wieczór spędzili ze swoimi rodzinami. 
Boże Narodzenie to święta rodzinne. „Czy mamy odwagę, by z czułością przyjąć sytuacje trudne i problemy ludzi stojących wokół nas, czy raczej wolimy rozwiązania bezosobowe, być może skuteczne, ale pozbawione ciepła Ewangelii?” – to pytanie zadał papież Franciszek podczas tegorocznej Mszy Świętej Wigilii Narodzenia Pańskiego. Odpowiedzią jest Dzieciątko Jezus, które kontemplujemy nie tylko w żłóbku, ale także w osobach samotnych, starszych i potrzebujących. Deo gratias! 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia