Koło: Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w DPS
Dom Pomocy Społecznej Sióstr Orionistek w Kole gościł figurę św. Michała Archanioła. Figura ta, będąca wierną kopią cudownej figury czczonej w sanktuarium na górze Gargano, z inicjatywy ojców michalitów od 12 kwietnia 2013 r. peregrynuje po wielu diecezjach i parafiach w Polsce. 
Figura w specjalnym samochodzie-kaplicy przybyła przed Dom Pomocy wieczorem 9 czerwca w niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Towarzyszył jej proboszcz parafii Russocice ks. kanonik Andrzej Kaczmarek w asyście straży pożarnej oraz br. Andrzej Zimny, michalita. W uroczystościach uczestniczyła także s. prowincjalna M. Józefina Klimczak. Po procesjonalnym wprowadzeniu figury do kaplicy ks. Damian Borucki przewodniczył modlitwie, w której uczestniczyły siostry Orionistki z obydwu wspólnot kolskich, pracownicy i mieszkańcy Domu. Św. Michał w znaku figury obecny był w Domu Pomocy także nazajutrz w święto Maryi Matki Kościoła; był to dla wszystkich nawiedzających kaplicę – jak wskazuje hasło peregrynacji – prawdziwy „czas mocy i łaski”. Mszę św. odprawił ks. kapelan Damian Bułakowski. O 10.30 odbyła się adoracja przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i modlitwy za wstawiennictwem św. Michała. Figurę pożegnano w południe. W czasie nawiedzenia chętne osoby mogły nabyć pamiątki i szkaplerze św. Michała Archanioła, które w sobotę 14 czerwca zostały uroczyście poświęcone i nałożone w czasie Mszy świętej przez ks. kapelana. 
Św. Michał Archanioł z woli św. Alojzego Orione ustanowiony został jednym z patronów Zgromadzenia Sióstr Orionistek. Wszyscy mieliśmy okazję, by dziękować Bogu za tak potężnego obrońcę i orędownika. Deo gratias! 

Święty Alojzy Orione http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Linki
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia