Nieszawa: Niedziela oriońska w parafii pw. św. Jadwigi
 

W I niedzielę Adwentu, 29 listopada 2015 r. w parafii pw. Św. Jadwigi w Nieszawie odbyła się oriońska niedziela zorganizowana przez Siostry Orionistki ze wspónoty we Włocławku. Podczas Mszy świętych S. M Sylwia Bigaj dzieliła się świadectwem swojego powołania zakonnego, opowiadała o charyzmacie i pracy apostolskiej Sióstr Orionistek. W przygotowanie liturgii włączyły się także S. M Marta Kalinowska, S. M. Jolanta Staniszewska i S. M. Agnieszka Furman. Szczególną modlitwą otaczano ludzi młodych, prosząc dla nich o „nadzwyczajną radość bycia narzędziem Bożego Miłosierdzia” oraz rodziny, w których młodzi stawiają fundamenty pod własne życie i dojrzewają do podjęcia decyzji o poświęceniu się służbie Bogu i bliźnim.

Wychodząc z kościoła wszyscy chętni mogli nabyć rękodzieło wykonane przez dziewczęta
ze  Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku: pierniki, stroiki bożonarodzeniowe, i inne świąteczne ozdoby.

Serdeczne podziękowania składamy ks. Proboszczowi Grzegorzowi Molewskiemu za zaproszenie Sióstr do Nieszawy i duszpasterską troskę o budzenie nowych powołań.

Deo gratias!

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia