Otwock, Wołomin: Pielgrzymka do Niepokalanowa
W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny siostry Orionistki ze wspólnoty pw. Matki Bożej Królowej Polski z Otwocka oraz siostry ze wspólnoty pw. Świętej Bożej Rodzicielki z Wołomina wraz z młodzieżą odbyły pielgrzymkę do Niepokalanowa. Siostry wzięły udział w Mszy św. w Bazylice a następnie nawiedziły Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu która stanowi w Polsce Centrum modlitwy o pokój. Kaplica Adoracji stanowi ósmą gwiazdę w Koronie Maryi Królowej Pokoju .Siostry dziękowały przez ręce Maryi za dar powołania, zawierzyły Jej swoje życie i pełnioną posługę. Wypraszały łaskę pokoju w naszej Ojczyźnie , w naszych rodzinach i wspólnotach w nas samych.
„…wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Przenajświętszego Sakramentu. Bracia na zmianę adorują. Kto zagląda do kościoła, pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia….”
św. Maksymilian Maria Kolbe 1934r

Święty Alojzy Orione http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Linki
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia