Rzym: Wyjazd na MisjeDzięki Bożej Opatrzności ostatnie dni przed wyjazdem na misje S.M. Magdalena i S.M. Amabilis przeżywały we wspólnocie Domu Generalnego w Rzymie. Dało to Siostrom możliwość udziału w wielu ważnych wydarzeniach z życia Kościoła. Jednym z takich momentów było rozpoczęcie Adwentu podczas modlitewnego czuwania, które odbyło się w Bazylice Papieskiej Santa Maria Maggiore oraz uczestnictwo w Eucharystii otwierającej Rok Życia Konsekrowanego, która w I Niedzielę Adwentu zgromadziła wiele osób konsekrowanych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. 
 
W dniu 1 grudnia w kaplicy Domu Generalnego została odprawiona Eucharystia w intencji sióstr wyjeżdżających na misje. Przełożona Generalna Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia, Matka Mabel Spagnuolo, w swoim przesłaniu przypomniała słowa Ojca Świętego Franciszka, który zaprasza wszystkie osoby konsekrowanene do przeżywania swojego powołania z RADOŚCIĄ, ODWAGĄ i z troską o budowanie KOMUNII! Te trzy słowa mają też określać styl, w jakim siostry powinny pełnić swoją posługę tam, gdzie zostały posłane: S.M. Magdalena Wesołowska na Filipinach, a S.M. Amabilis Gliniecka w Kenii. 
S.M. Magdalena wyruszyła na Filipiny 1 grudnia a s.M. Amabilis do Kenii 2 grudnia. Ogarnijmy je naszą modlitwą! 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia