Warmia i Mazury: Niedziela Powołaniowa
Dnia 24 maja 2015r. z okazji 100-letniej rocznicy  istnienia Zgromadzenia SMMM, siostry z Włocławka- s. Jolanta Staniszewska, s. Agnieszka Furman, s. Paula Firląg wraz z s. Sylwią Bigaj z Ciechocinka, udały się na Warmię i Mazury. Gościły w dwóch sąsiadujących ze sobą parafiach: par. p.w. „Chrystusa Króla” w Sątocznie (skąd pochodzi s. Jolanta) i par. p.w. „Podwyższenia Krzyża Świętego” w Korszach. Siostry włączyły się w Liturgię oraz przybliżyły w oparciu o prezentację multimedialną historię Zgromadzenia, jego charyzmat i dały świadectwo swej obecności w Kościele. Niezwykle przyjazna i otwarta atmosfera towarzyszyła tamtym chwilom. Siostry wstąpiły po drodze do Świętej Lipki i Gietrzwałdu, gdzie znajdują się Sanktuaria Maryjne, by tam modlić się i wypraszać łaski oraz nowe powołania dla Zgromadzenia Sióstr Orionistek. Niebywałe uroki tamtych stron na długo pozostaną w pamięci i sercach Sióstr.

Dziękujemy przede wszystkim Opatrzności Bożej za to,  iż posłała nas tam do ewangelizacji,  a także Księżom Proboszczom: Ks. Adamowi Malakowi oraz Ks. Tomaszowi Stempkowskiemu za wszelkie dobro oraz gościnność i życzliwość. Wyrazy wdzięczności kierujemy też w stronę  rodzinys. Jolanty za przyjęcie nas z troską i miłością w progi swego domu. Deo gratias!

Święty Alojzy Orione http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Linki
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia