Włocławek: Wigilia w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym
21 grudnia 2017

Tak długo oczekiwany moment wreszcie nastąpił kiedy to cała wspólnota Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku spotkała się przy wigilijnym stole. Obecne były dziewczęta, cała wspólnota Sióstr, personel świecki, wolontariusze, absolwentki, klerycy z WSD we Włocławku oraz ks. Kapelan Bartłomiej Pyka.

Celebrację rozpoczęła przygotowana przez s. Sylwię jasełka pt.: „Wędrowny Anioł”. Rozradowując serca wprowadziła ona zebranych w klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Następnie przyszedł czas na połamanie się opłatkiem i wymianę szczerych, serdecznych, świątecznych życzeń. Po czym wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Nie zabrakło niczego: zupa grzybowa, ryby, kapusta z grzybami, owoce i łakocie. Pod koniec wieczerzy nawiedził zgromadzonych sam Św. Mikołaj   z dwiema Śnieżynkami.

Wydawało się, że radości towarzyszącej rozdawaniu upominków nie będzie końca. Dziewczęta rozjechały się do swoich domów hojnie obdarowane, z świąteczną atmosferą w sercach. Dziękujemy dobroczyńcom za ich serce!

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia