Wołomin: Spotkanie Grupy Duszpasterstwa Młodzieżowo - Powołaniowego
W dniu 20 września 2014 r. w Wołominie odbyło się spotkanie prowincjalnej Grupy Duszpasterstwa Młodzieżowo - Powołaniowego Sióstr Orionistek, w którym uczestniczyły: s. M. Augustyna Borkowska – radna prowincjalna, s. M. Bożena Mańkowska, s. M. Hiacenta Olender, s. M. Tobiasza Bagińska, s. M. Agnieszka Furman i s. M. Agnieszka Machaj. Celem spotkania było dokonanie weryfikacji podjętych przedsięwzięć i zaplanowanie inicjatyw młodzieżowych na kolejny rok m. in. dni skupienia, rekolekcji, spotkań formacyjnych dla młodzieży, niedziel powołaniowych w parafiach. Siostry miały okazję do podzielenia się swoimi doświadczeniami dotyczącymi metod pracy z dziećmi i młodzieżą i do modlitwy, szczególnie w czasie Eucharystii, którą odprawił ks. Dariusz Czupryński, dyrektor Hospicjum Bożej Opatrzności w Wołominie. 
Ojciec święty Franciszek przypomina, że „powołanie jest owocem, który dojrzewa na dobrze uprawianym gruncie miłości wzajemnej, która wyraża się poprzez służenie sobie nawzajem”. Dlatego dziękując wszystkim Siostrom z wołomińskiej wspólnoty za gościnność i życzliwe przyjęcie, zapraszamy wszystkich do modlitwy o nowe powołania do naszej rodziny zakonnej. 

Święty Alojzy Orione http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Linki
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia