Wołomin: Święto Niepodległości
Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi tej ziemi”św. J.P.II

„Naród, któremu życzę wiele, wiele dobrego”; „Polska naród bardzo ukochany w Kościele i bardzo drogi mojemu sercu”; „Zawsze miałem szczególną sympatię dla Polaków”; „Kocham wszystkich Polaków”. 
3 września 1939 r. ks. Orione zebrał polskich księży, kleryków i siostry zakonne w Sanktuarium Matki Bożej od Straży. Ołtarz ozdobiono biało-czerwoną flagą, a po płomiennym kazaniu on pierwszy ją ucałował .

Jak w chwilach bólu Ojczyzny, Ojciec Założyciel był blisko Polaków tak pragnęliśmy by był z nami i w chwilach radości. W wigilię uroczystości 100 – lecia odzyskania Niepodległości o godz. 19:00 łącząc się z wszystkimi Parafiami  w naszej Ojczyźnie wspólnota hospicjum przez wstawiennictwo Maryi, świętych i błogosławionych Polaków przed Najświętszym Sakramentem dziękowała Bogu za dar wolnej i niepodległej Ojczyzny.

   Przyozdobiony ołtarz barwami biało czerwonymi przypominał nam o geście miłości ojca Założyciela wobec Polaków i Ojczyzny. W tym samym geście każdy z uczestników spotkania ze wzruszeniem złożył swój pocałunek wdzięczności.

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia