Zalesie Górne: Assemblea Prowincjalna i wybór delegatek
Dnia 4 lipca wieczorem zakończyła się Assemblea Prowincjalna w Prowincji Polskiej PSMC w Zalesiu Górnym. 
 
Kolejne dni przebiegały następująco: 
 
- 2 lipca - W oparciu o Ewangelię J 1, 19–51 i komentarz Matki Generalnej pochylałyśmy się nad naszą rzeczywistością, korzystając z drogi lectio Divina. Osobistą pracę nad treściami z „Tekstu Baza” każda Siostra złożyła w Najświętszym Sercu Pana Jezusa podczas popołudniowej celebracji pokutnej przygotowanej przez S.M. Edytę Skibińską. 
 
- 3 lipca – był dniem bardzo znaczącym dla Assemblei, jak i dla całego Zgromadzenia PSMC, gdyż zostały wypracowane w grupach materiały, które zostaną przekazane Radzie generalnej. Najbardziej zaangażowane były sekretarki poszczególnych grup i sekretarki Assemblei, bo to one ostatecznie miały za zadanie zredagowanie dokumentu do zatwierdzenia. 
Eucharystię w tym dniu sprawowali zaproszeni księża: Ks. Marek Sobociński – Dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej i Ks. Marek Kryska. 
 
- 4 lipca – to ostatni dzień prac. Eucharystię sprawował Ks. Sławomir Olopiak – Proboszcz parafii p.w. św. Józefa w Siedlcach, który w swojej homilii odniósł się do tematu naszej Assemblei – „Chodźcie, a zobaczycie”. W tym dniu zatwierdzono wypracowane dokumenty i wybrano delegatki na Assembleę Generalną. Są nimi: 
 
1. S.M. Józefa Kalinowska – I delegatka 
2. S.M. Estera Jasińska – II delegatka 
3. S.M. Bernarda Cieślik – III delegatka 
4. S.M. Teresa Klimańska – IV delegatka 
 
oraz zastępczynie: S.M. Leticja Wojciechowska i S.M. Santa Krupa. 
 
Na zakończenie, z rąk Przełożonej Prowincjalnej S.M. Józefiny Klimczak, każda Siostra otrzymała symbol światła Chrystusa – zapaloną święcę z logo Stulecia Zgromadzenia i śpiewając pieśń powierzyłyśmy się Matce Odkupiciela. 

Święty Alojzy Orione http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Linki
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia