Zalesie Górne: Perygrynacja Obrazu MB CzęstochowskiejW dniach 2-3 grudnia w Domu Prowincjalnym w Zalesiu Górnym wspólnota Sióstr Orionistek gościła obraz Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego wizerunku. 
Po przywitaniu MB przez Przełożoną wspólnoty s.M. Katarzynę Kopaczyk różaniec święty zapoczątkował nocne czuwanie, na które przybyły siostry z placówek w Otwocku, Warszawie, Wołominie i Ciechocinku. 
Następnie w duchowej łączności z Jasną Górą pieśnią Bogurodzica rozpoczął się Apel prowadzany przez Ojca kustosza, zakończony zawierzeniem Prowincji Polskiej Zgromadzenia SMMM Pani Jasnogórskiej wyrażonym przez Przełożoną Prowincjalna s.M. Józefinę Klimczak. 
O godzinie 24.00 uroczystą Mszę świętą dziękczynną za łaską powołania i konsekracji każdej Orionistki celebrowali kapłani pod przewodnictwem Proboszcza z Parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym, ks.Krzysztofa Grzejszczyka. 
Kolejne godziny czuwania wypełniła osobista adoracja w ciszy, aż do godziny 6.30 kiedy to zebrani odśpiewali Godzinki ku Czci NMP. Jutrznia i Różaniec to kolejne punkty modlitewnego trwania, które dopełniła Eucharystia w intencji wierności konsekracji każdej siostry Orionistki. 
W klimacie wdzięczności za łaskę nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia zakończyło się czuwanie, a Matkę Bożą pożegnał kapelan ks. Czesław Wujkowski. 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia