Zalesie Górne: Ticket of Mercy
Orioński projekt misyjny „Ticket of Mercy - Bilet Miłosierdzia” zrodził się w gronie przyjaciół dokładnie rok temu. Od stycznia 2014 r. jest on realizowany przez Zgromadzenie Sióstr Orionistek we współpracy z pomysłodawcami, do których należą: ks. Grzegorz Suwała, ks. Tomasz Grzyb, Justyna Misiejuk, Dagmara Trejda i Emilia Misiejuk. W ostatni wtorek lipca w Domu Prowincjalnym Sióstr Orionistek w Zalesiu Górnym koordynatorzy projektu spotkali się z Siostrami z Rady Prowincjalnej, którą reprezentowały: S.M. Józefina Klimczak, Przełożona Prowincjalna, S.M. Leticja Wojciechowska i S.M. Józefa Kalinowska. W spotkaniu uczestniczyły też: S.M. Amabilis Gliniecka i S.M. Sylwia Bigaj oraz rodzina Państwa Choszczyków. 
Na początku przypomniane zostały ogólne założenia projektu oraz to, co dotychczas udało się zrealizować. Następnie S.M. Sylwia podzieliła się krótko doświadczeniem międzynarodowego spotkania DMP w Tortonie, po czym dokonano podziału obowiązków oraz określono zakres odpowiedzialności poszczególnych osób zaangażowanych w realizację projektu „ToM”. Została też ustalona data kolejnego spotkania, a na koniec opracowano kalendarz działań na najbliższy czas. 
 

Święty Alojzy Orione http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Linki
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia