Zalesie Górne: Wstąpienie do Postulatu 2017
7 października 2017 r. w Święto Matki Bożej Różańcowej, kiedy cała Polska była opleciona modlitwą różańcową również w naszym Zgromadzeniu w Prowincji Polskiej p.w. N.M.P. Częstochowskiej dwie aspirantki Magdalena i Aleksandra zostały przyjęte do postulatu. Głównymi  gośćmi  uroczystości były:  Matka Generalna M. Mabel Spagnuolo
i Wikaria Generalna S.M. Sylwia Zagórowska.  Podczas Eucharystii, którą celebrował Ks. Czesław Wujkowski, kapelan Domu Prowincjalnego w Zalesiu Górnym, w której również uczestniczyły rodziny Magdaleny i Aleksandry, Matka Generalna wręczyła postulantkom poświęcone  krzyżyki jako znak wiary i przynależności do Jezusa Chrystusa i różańce święte jako oręż w walce o osobiste zbawienie i całego świata.

            Matka M. Mabel Spagnuolo,  skierowała również do nowo przyjętych postulantek krótkie przesłanie, w którym podkreśliła, że droga naszego Pana Jezusa Chrystusa była naznaczona Krzyżem, na której  towarzyszyła Jezusowi Jego Matka Maryja. Zachęciła Magdalenę i Aleksandrę, aby w swoim życiu  towarzyszyły Jezusowi, przyjmując swój  codzienny krzyż  i zaprosiły  do  swojego życia Matkę Najświętszą, która najlepiej nauczy je  kochać i naśladować Jej Syna Jezusa .

Po Eucharystii wszyscy uczestnicy tej celebracji u udali się na wspólną kolację, aby kontynuować przeżywanie radości  w Rodzinie Oriońskiej.  

Święty Alojzy Orione http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Linki
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia