Zduńska Wola: Rekolekcje Rodziny Oriońskiej
W dniach od 18 do 21 września w Centrum Rekolekcyjnym św. A. Orione w Zduńskiej Woli odbyły się doroczne Rekolekcje, w których uczestniczyli Księża Orioniści, Siostry Orionistki, Orioński Instytut Świecki i spora grupa członków i sympatyków Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Rekolekcje poprowadził Ks. Flavio Peloso – Przełożony Generalny FDP. Był to czas na modlitwę i refleksję, na wyciszenie się i adorację Najświętszego Sakramentu, a także na wspólne spotkania i dzielenie się w grupach. Ważnymi punktami Rekolekcji były konferencje Ojca Generała, w których z entuzjazmem i w sposób bardzo przystępny ukazywał nam istotę charyzmatu oriońskiego. 
W sobotę przeżywaliśmy dzień Maryjny. Z ust Ojca Generała słuchaliśmy o roli Maryi w Życiu Ks. Orione, a wieczorem w kościele parafialnym p.w. św. Antoniego wszyscy wzięli udział w Dziękczynieniu Rodziny Oriońskiej za Kanonizację Jana Pawła II, który przecież cały oddał się Maryi. 
Przed Mszą św. odbyła się wzruszająca Wieczornica ku czci św. Papieża w wykonaniu dzieci, po czym zostały uroczyście przekazane Parafii relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Biskup senior Józef Zawitkowski. 
Na to świętowanie przybyło wielu kapłanów, a także zostały zaproszone Siostry Orionistki z pobliskich placówek. Po Uczcie duchowej, w podniosłej atmosferze radości spotkaliśmy się wszyscy razem w refektarzu Księży Orionistów na wspólnej agapie. 
A w niedzielę po Mszy św. i „Kawie Ks. Orione” spotkanie rekolekcyjne dobiegło końca i każdy z uczestników, zabierając ze sobą wiele głębokich treści do przemyślenia, udał się do swojej rzeczywistości, by tam rozsiewać miłość, jak czynił to święty Alojzy Orione. 

Święty Alojzy Orione http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Linki
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia