Zduńska Wola: Spotkanie międzyprowincjalne PSMC
W dniach od 11-14 listopada 2015 roku w Centrum Rekolekcyjnym św. Alojzego Orione  w Zduńskiej Woli odbyło się Spotkanie międzyprowincjalne PSMC, w którym uczestniczyły Przełożona generalna Matka M. Mabel Spagnuolo, Zarząd generalny: S. M. Sylwia Zagórowska, S. M. Alicja Kędziora, S. M. Gemma Monceri, S. M. Bernadeth Martins De Oliveira oraz Przełożone prowincjalne Prowincji włoskiej i polskiej z Zarządami prowincjalnymi.
Temat spotkania: Razem ku XII Kapitule generalnej 2017 - „Dotknąć Jezusa: wiara, która uzdrawia i posyła”
Cel spotkania: Rok po zakończeniu Assemblei generalnej, stając u progu przygotowań do Kapituł lokalnych i prowincjalnych, w świątecznym klimacie Jubileuszu Stulecia założenia Zgromadzenia, jak też w Roku Życia Konsekrowanego, Rada generalna razem z Radami prowincjalnymi i regionalnymi podczas czterodniowego spotkania, w kontekście Ewangelii o uzdrowieniu kobiety cierpiącej na krwotok (Mk 5,21-33):

  • Przeżyje duchowe doświadczenie “uzdrawiającej” miłości Jezusa w Ewangelii i w pismach Księdza Orione;
  • oceni realizację drogi zaproponowanej przez Assembleę generalną 2014;
  • wymieni się doświadczeniami, niepokojami, perspektywami i wyzwaniami przyszłości;
  • i zaproponuje globalne linie do opracowania metodologii zbliżających się Kapituł (lokalnych, prowincjalnych, generalnej 2016/2017)

    Spotkanie przebiegało w atmosferze modlitwy, dialogu,  dzielenia się doświadczeniami oraz poszukiwania odpowiedzi na nowe wyzwania. 
    Było to już trzecie Spotkanie PSMC: we wrześniu w Nairobi – Kenia,  spotkały się Zarządy Delegacji z Afryki, a w październiku b.r. w San Paolo w Brazylii, Zarządy prowincjalne Prowincji z Ameryki południowej. 
    Zebranie w Zduńskiej Woli zakończyło się wspólnym pielgrzymowaniem na Jasną Górę, do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa.

 

 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia